Kultura Słowiańska Współcześnie

Żywiołak

Zespół Żywiołak powstał na początku stycznia 2005 – początkowo jako duet dwóch muzyków: Roberta Jaworskiego – grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: „ich troLe“, czy „Kapela ze Wsi Warszawa“, oraz Roberta Wasilewskiego – gitarzysty zespołu „Open Folk“. Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska z zespołu „Goście z Nizin“ i Izabela Byra z zespołu „Detonacja“ oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki – frontmen zespołu „Mistik Madżonga“ zastąpiony potem przez Macieja Dymka.

Za debiut zespołu Żywiołak można przyjąć występ w warszawskim klubie „Jadłodajnia Filozoficzna“ 8 grudnia 2005.

Już dzień później zespół bierze udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe“ w Lublinie, na którym to zostaje bardzo gorąco przyjęty i zdobywa Nagrodę Publiczności.

8.I.2006 Żywiołak występuje w studiu TV Lublin przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jako, że debiut zespołu nastąpił w okresie zimowym to kolejnymi krokami zespołu są występy – głównie w klubach muzycznych m.in. Warszawy, Lublina, Łodzi.

Cztery miesiące później zespół otrzymuje nagrodę Grand Prix na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkowej „Nowa Tradycja“ w Warszawie.

Późniejsze nagrody, to nagroda Grand Prix na „Międzynarodowym Festiwalu gry na instrumentach dawnych i byle czym“ w Starogardzie Gdańskim, oraz pierwsza nagroda w przeglądzie zespołów rockowych „Młode Wilki Rebelia“ organizowanym przez warszawski klub „Stodoła“.

„Noc Kupały ” teledysk Bartek Cierlica

Reklamy

1 comment so far

  1. Bonnie Shmith on

    fajne
    ladna poganska piosenka 🙂


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: